Wij gaan samen verder!

Vanaf 1 januari 2026 vormen de Bibliotheek Achterhoekse Poort en de Bibliotheek Montferland met elkaar de Bibliotheek Poort van Gelre. Heb je hier vragen over? Kijk dan eens hier verder.

Eva Schuurman

'Op al mijn fijne lijntjes schrijf ik zinnen over jou.' Eva Schuurman vangt in taal wat een monument verdient, zodat het bewaard blijft. Ze vormt zinnen van woorden en zal deze, in een tekst die doet zweven, aan jullie teruggeven.

Het thema van de Poëzieweek 2024 was 'Thuis'. De Bibliotheek Achterhoekse Poort heeft haar bezoekers uitgenodigd om één woord in te leveren dat ze associëren met dit thema. Van de ingeleverde woorden heeft Eva Schuurman in de bibliotheek een gedicht gemaakt, waarbij ze de aanwezigen meenam in het schrijfproces. Het resultaat is zes prachtige gedichten, voor iedere vestiging een uniek exemplaar.

Fotograaf: Mandy Eileen